Skróty klawiszowe:

Biuletyn Informacji Publicznej

Urząd Gminy Kroczycewtorek, 2 czerwca 2020 r.

imieniny: Marianna, Marzena

Rozmiar tekstu:
 Oficjalna strona WWW

Menu główne

ORGANY PRAWO MIEJSCOWE JEDNOSTKI PODLEGŁE BUDŻET I FINANSE JAK ZAŁATWIĆ SPRAWĘ INNE

Informacja do rodziców uczniów o zamiarze przekształcenia Szkoły Podstawowej w Kroczycach

Strona główna » Urząd Gminy » Urzędowa tablica ogłoszeń » Informacja do rodziców uczniów o zamiarze przekształcenia Szkoły Podstawowej w Kroczycach

Szanowni Państwo, Rodzice Uczniów
  Szkoły Podstawowej w Kroczycach

 

Na podstawie art. art. 59 ust. 1 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (tekst jednolity: Dz. U. z 2016 r. poz. 1943 z późn. zm.) informuję wszystkich rodziców uczniów o zamiarze przekształcenia Szkoły Podstawowej w Kroczycach od 01.09.2017 r. poprzez zmianę jej siedziby z adresu: ul. Kościuszki 29, 42-425 Kroczyce, na adres: ul. Sienkiewicza 7, 42-425 Kroczyce.

 

Decyzja o tym, aby ośmioklasowa Szkoła Podstawowa w Kroczycach miała swoją siedzibę w budynku przy ul. Sienkiewicz 7 została podjęta jako najlepsze rozwiązanie dostosowania nowej sieci szkolnej dla uczniów i ich rodziców. Jest to nowy budynek, klasy są duże, jasne, korytarze szerokie i doświetlone. Posiada dobrze wyposażone klasopracownie. Wystarczająca jest również ilość sal lekcyjnych dla wszystkich oddziałów ośmioklasowej szkoły podstawowej i dwóch roczników obecnego Gimnazjum. Natomiast budynek obecnej Szkoły Podstawowej przy ul. Kościuszki 29 ma niewystarczającą ilość sal lekcyjnych do prowadzenia zajęć ośmioklasowej szkoły podstawowej w systemie jednozmianowym. Biorąc pod uwagę prognozę demograficzną (w perspektywie 5 lat), przewidujemy w Szkole Podstawowej w Kroczycach 16 oddziałów i ok. 300 - 320 uczniów. Ważnym argumentem zmiany siedziby jest pełnowymiarowa hala sportowa z odpowiednim wyposażeniem i zapleczem oraz kompleks boisk sportowych do gier zespołowych i lekkoatletyki. Obecnie starsze klasy Szkoły Podstawowej w Kroczycach dochodzą na lekcje wychowania fizycznego do Gimnazjum z powodu braku sali gimnastycznej w budynku przy ul. Kościuszki 29.

W budynku przy ul. Sienkiewicza 7 klasy młodsze będą miały wydzieloną część  z osobnym wejściem, osobną szatnią oraz z toaletami i świetlicą dostosowaną do ich potrzeb, co zapewni im bezpieczeństwo i swobodę podczas przerw. Nie bez znaczenia dla rodziców i ich dzieci jest również nowoczesne zaplecze kuchenne.

Bardzo ważną kwestią jest bezpieczeństwo dzieci. Na dzień dzisiejszy Szkoła Podstawowa mieści się przy bardzo ruchliwej drodze krajowej DK78. Stwarza to niebezpieczeństwo zarówno podczas przechodzenia przez ulicę jak również podczas przywozu uczniów do szkoły przez rodziców oraz autobusami szkolnymi, natomiast ulica Sienkiewicza jest drogą gminną, spokojną, uczęszczaną głównie przez jej mieszkańców.

Źródło informacji: Urząd Gminy Kroczyce. Data utworzenia: 2017-02-17.
Wprowadził do systemu: Zbigniew Welon. Data wprowadzenia: 2017-02-17 15:05:43.
Zatwierdził do publikacji: Zbigniew Welon. Data publikacji: 2017-02-17 15:05:43.
czytano: 790 razy, id: 3853
drukuj zapisz do PDF poleć artykuł


Rejestr zmian
2017-02-17
Nowa wiadomość
Zbigniew Welon

Strona główna

 Filtrowanie bieżącej kategoriiArchiwum:

 Informacje

Kroczyce
GW - gmina wiejska, Batalionów Chłopskich 29 42-425

tel.: (34) 3152150 do 5,
e-mail: kroczyce@kroczyce.pl

Witamy w nowej wersji systemu BIP.

 

Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Gminy Kroczyce 2003-2015