Skróty klawiszowe:

Biuletyn Informacji Publicznej

Urząd Gminy Kroczyceponiedziałek, 19 sierpnia 2019 r.

imieniny: Emilia, Julinan

Rozmiar tekstu:
 Oficjalna strona WWW

Menu główne

ORGANY PRAWO MIEJSCOWE JEDNOSTKI PODLEGŁE BUDŻET I FINANSE JAK ZAŁATWIĆ SPRAWĘ INNE
Informację o pracy Wójta między sesjami rad przedstawił Wójt Gminy:
Gmina otrzymała już decyzję w sprawie częściowego umorzenia pożyczki w kwocie 150 tys. zł, środki te można przeznaczyć na wymianę okien w Szkole Podstawowej w Kroczycach. Został złożony wniosek do WFOŚ w Katowicach na wymianę kotłowni wraz z instalacją c.o. oraz ociepleniem ścian budynku SP w Kroczycach. W przedmiotowej sprawie nie ma jeszcze rozstrzygnięcia. W 2004 roku musimy przeznaczyć kwotę 60 tys. zł z umorzonej pożyczki na wymianę okien w Szkole w Kroczycach. Pozostałą kwotę tj. 90 tys. zł. w roku 2005.
Do końca miesiąca maja br. będzie zakończony remont Szkoły Podstawowej w Pradłach.
Zakupiono nowe komputery do Szkoły Podstawowej w Pradłach w miejsce skradzionych W szkole założono system alarmowy.
Kończy się remont Przedszkola i Biblioteki w Kroczycach.
Złożono wniosek o wykonanie ścieżki rowerowej o szerokości 2,5 m z Kroczyc do Lgotki wraz z kanalizacją deszczową. Ze względu na wysokie koszty zadania będziemy musieli partycypować w kosztach. Wstępnie zadeklarowałem kwotę 50 tys.zł.
Do końca miesiąca marca będzie wykonane studium wykonalności MIĘDZYSZKOLNEGO CENTRUM SPORTOWEGO w Kroczycach za kwotę 12 tys. zł. Jest już informacja telefoniczna o dotacji w kwocie 1mln 700 zł na budowę centrum, warunek jaki musimy spełnić to rozpocząć budowę w tym roku. Jeżeli uda się pozyskać dodatkowe środki finansowe to będzie wykonywany cały kompleks łącznie z kortami itp., jeśli nie to wybudujemy tylko halę wraz z salami lekcyjnymi którą oddajemy do użytku w przyszłym roku.
Akcja zimowa kosztowała gminę 22 tys. zł.
W ubiegłym roku zakupiono przystanek autobusowy do miejscowości Siemięrzyce za kwotę 3 tys. zł, przystanek został zniszczony. Obecnie trwa postępowanie wyjaśniające odnośnie ustalenia sprawcy.
Czynię starania o pozyskanie środków na roboty publiczne i interwencyjne.
Kończymy opracowanie planu urządzenia dróg w którym będą wszystkie dane o drogach tj: szerokość długość, rodzaj podbudowy oraz nawierzchni. Obecnie musimy w bardzo szybkim czasie dokonać regulacji stanu prawnego dróg gminnych.
Oświetlenie uliczne za 2 miesiące kosztowało gminę 58 tys. zł, w projekcie budżetu na oświetlenie przeznaczono kwotę 250 tys. zł. złotych. Wynika z powyższego, że na oświetlenie dróg zabraknie środków. Trzeba się zastanowić nad tym problemem i podjąć jakieś działania. Proponowałbym wyjazd do Żarek, które obecnie realizują program wymiany oświetlenia na nowy rodzaj lamp. W naszej gminie do wymiany jest 360 lamp oświetleniowych. Koszt tego przedsięwzięcia kosztowałby gminę 223 tys.600 zł, a oszczędności w ciągu roku wyniosły by 63 tys. zł.
W celu zmniejszenia kosztów oczyszczania ścieków w nowo projektowanej oczyszczalni ścieków należy rozważyć budowę elektrowni wiatrowej. Ze wstępnych analiz wynika, że oszczędności wynosiłyby około 43 tys. zł rocznie przy kosztach budowy około 300 tys. zł. W celu realizacji tej inwestycji należy wykonać badania, czy są odpowiednie warunki terenowe oraz sprzyjające wiatry. Na tą inwetycję muszą również wyrazić zgodę Parki Krajobrazowe.
Należy rozważyć również budowę elektrowni wodnej w Siamoszycach.
Złożono trzy wnioski o dofinansowanie dróg dojazdowych do pól:
-Pradła-Bugaj,
-Jeziórki-Lgotka,
-od Gołuchowic w kierunku Wrzosek.
Na początku maja będą przedstawione propozycje ujęcia w opracowywanym planie zagospodarowania wniosków złożonych do planu przez mieszkańców. Będzie zorganizowane spotkanie radnych, sołtysów z projektantem.
Źródło informacji: Urząd Gminy Kroczyce. Data utworzenia: ---.
Wprowadził do systemu: Zbigniew Welon. Data wprowadzenia: 2004-06-16 09:57:50.
Zatwierdził do publikacji: Zbigniew Welon. Data publikacji: 2004-06-16 09:57:50.
czytano: 1268 razy, id: 115
drukuj zapisz do PDF poleć artykuł


Rejestr zmian
2004-06-16
Nowa wiadomość
Zbigniew Welon

Strona główna

 Filtrowanie bieżącej kategoriiArchiwum:

 Informacje

 Newsletter

Kroczyce
GW - gmina wiejska, Batalionów Chłopskich 29 42-425

tel.: (34) 3152150 do 5,
e-mail: kroczyce@kroczyce.pl

Witamy w nowej wersji systemu BIP.

 

Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Gminy Kroczyce 2003-2015